רוצים שגם ההודעה לעיתונות שלכם תופיע פה? שלחו את הידיעה שלכם לכתובת tsarchanit@gmail.com ונשתדל לעלות גם אותה בהקדם האפשרי.

9 בספט׳ 2015

תחרות סיפורים נוסטלגית נושאת פרסים: סיפורים מרגשים על כלי משפחה מיוחדים לתקופת החגים

תחרות סיפורים נוסטלגית נושאת פרסים: גלריית אסופת החפצים הכפרית  La Brocante du village אוספת סיפורים מרגשים על כלי משפחה מיוחדים לתקופת החגים

סבא שלכם שמר את האתרוג בקופסא מיוחדת שיש לה סיפור?
הגשתם את דג ראש השנה על צלחת שעוברת מדור לדור?
קישטתם את הסוכה עם רימוני זהב כסף שייצר צורף מיוחד?

שלחו את הסיפורים עם תמונות למייל של גלרית אסופת חפצים La Brocante du village ותוכלו לזכות בזיכוי של 200 שקלים לרכישת חפץ ייחודי.

יש לשלוח את הסיפור עם הפרטים שלכם למייל info@la-brocante.co.il .
 
הסיפור הזוכה יפורסם בפייסבוק הגלריה אחרי החגים

הגלריה נפתחה לפני כמה חודשים ברמות השבים (הלימון 19) על גבול כפר מל"ל. גלריית "La Brocante du Village " מהווה חנות קונספט שונה וייחודית. היא שונה מחנויות עתיקות אחרות בארץ , בכך שהיא מסודרת כמו בגלריה/מוזיאון בסגנון אירופאי קלאסי.  החפצים והרהיטים הם פריטי אספנות,שנבחרו בקפידה בירידי חפצים באירופה (ברוכאנטים)** ויובאו ארצה. לכל חפץ מוצמדת תגית בה מסופר סיפורו האישי הכולל את ייעודו במקור, התקופה והסגנון אליה הוא משתייך והייחודיות שלו (גם בעזרתו של המומחה לעתיקות מוטי הררי). לחלק מהחפצים הסטוריה משפחתית שלוקטה מהמוכרים.  החפצים מתאימים לבית ישראלי המעוצב בסגנון כפר, אקלקטי או מודרני.

בשל העובדה שכל פריט ופריט לוקט על ידי בעלי הגלריה, החליטו לתאר את הגלריה כ "אסופת חפצים",  בין שלל הפריטים ניתן למצוא: נברשות ייחודיות ועתיקות מקריסטל, נחושת או פליז, מנורות תיקרה וקיר מתקופות ובסגנונות שונים. אגרטלים וכדי חלב מאמייל, סגסוגות של מתכות בגדלים שונים, כלי קרמיקה ישנים, מטחנות קפה עתיקות, עששיות נחושת פליז וזכוכית, כלי כסף מרתקים, מראות במסגרות מגולפות בעבודות יד ועתיקות, שידות צד ואירוח, משקלים בצורות ובגדלים שונים, כסאות וכורסאות שעברו חידוש ורופדו בבדים מאירופה, ארונות כניסה (גרדרובה) עתיקים, מתלי עץ עתיקים, חפצי נחושת מיוחדים ומקוריים, כלים לקמין, שולחנות צד ואירוח ועוד. רבים מהפריטים הם יחידים במינם בגלריה, ולאחר המכירה כלל לא בטוח שימצא חפץ דומה להם, בנסיעה הבאה לשווקי אירופה. 

את הגלריה הקים עזרא ברהום, מהנדס איכות סביבה במקצועו, שכחלק משלים בשאיפתו לסביבה איכותית וברת-קיימא, הגיע לתחום שימור ומיחזור של פרטי אספנות ואמנות עתיקים.
יד ימינו היא רעייתו מרטין המביאה למקום את הניחוח הצרפתי ואת הטיפול בלקוחות הגלריה (אחות שירותי בריאות כללית וקצינה בכירה במילואים המצטרפת תדיר למשלחות הסיוע הרפואי של צה"ל).
לזוג שלושה בנים ובת זקונים.

 ** ברוכאנט הוא יריד חפצים אירופאי, שנערך אחת לשנה. לכל כפר, עיירה או פרבר ישנו תאריך שנתי בו מורשים התושבים להוציא החוצה את מרכולתם ולהציע אותם למכירה.
"לה ברוכאנט דו ווילג' בתרגום חופשי משמעה אסופת החפצים מהכפר."
נשמח אם תבחר להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו
×
bloggerWidget