רוצים שגם ההודעה לעיתונות שלכם תופיע פה? שלחו את הידיעה שלכם לכתובת tsarchanit@gmail.com ונשתדל לעלות גם אותה בהקדם האפשרי.

10 בינו׳ 2014

תערוכה חדשה: גלגולו של היהלום

תערוכת גלגולו של היהלום במוזיאון היהלומים ברמת גן

התערוכה מוצגת כמסע וירטואלי החל מהיווצרות היהלום במעבה האדמה, דרך כרייתו, שלבי עיבודו
ועד להגיעו לתכשיט המוגמר

התערוכה פתוחה לקהל הרחב בימים א'-ה'
חידת האהבה בין האדם ובין מינרלים נדירים, ששובצו בכתרי מלכים ובחפצי קודש וחן המלווים את התרבות האנושית מראשיתה, נותרה בלתי פתורה, ולכן כל כך מגרה ומושכת עד עצם היום הזה.
תערוכת גילגולו של יהלום
מוזיאון היהלומים ברמת גן
צילום: נתן דביר

מוזיאון היהלומים ע"ש הארי אופנהיימר
, השוכן בלב מתחם היהלומים הישראלי ברמת-גן, מציג תערוכה העוסקת בגלגולו של היהלום, החל מהיווצרותן במעבה האדמה, דרך כרייתו, שלבי עיבודו ועד להגיעו לתכשיט המוגמר.
המבקרים בתערוכה  יחוו באמצעות מסע וירטואלי בו יפגשו מומחים בתחומים שונים, היבטים מגוונים הקשורים ביהלום:  אופן היווצרותו, השיטות לכרייתו, שלבי עיבודו מגלם למלוטש, המסחר בו, תכונותיו והשימושים השונים הנעשים בו בענפי הנוי והתעשייה. במהלך ביקור זה,  נחשפים המבקרים לתהליך מרתק המתאר את דרכו של היהלום ממעמקי המכרה עד לשיבוצו בתכשיטים ובאביזרי נוי - מסע מסתורי מבטן האדמה אל ליבו של האדם.

סיפוריו  של היהלום ושל ענף היהלומים הישראלי מומחש באמצעים מגוונים המשלבים מוצגים, עמדות מידע, סרטי וידאו ומולטימדיה, אשר כולם יחד מעניקים למבקר חוויה אינטראקטיבית המביאה לידי ביטוי מרבי את יופיו וזהרו של המינרל היקר בעולם – היהלום.

התערוכה
 נוגעת גם בפן היהודי והישראלי של ענף היהלומים ומדגישה את השילוב הייחודי בענף זה בין ההיסטוריה, המסורת וההמשכיות ובין הצורך בהתאמה לשינויי הזמן ולחידושי הטכנולוגיה.
התערוכה  משלבת ממצאים, מוצגים והסברים על גבי פנלים גרפיים, השזורים לתוך מארג של סרט חוויתי המוקרן בהמשכים ומתפרש על פני מספר עמדות לאורך מסלול הביקור. במרכז הסרט - המארח, שהינו למעשה תחקירן/עיתונאי אשר בדומה לנו המבקרים התמימים, אינו יודע מאום על יהלומים. המבקרים מתלווים במסע וירטואלי, המוקרן על גבי מסכים חצי שקופים, שבו פוגשים מומחים שונים, המסבירים את ההיבטים השונים הקשורים ביהלום, החל מתהליכי ההיווצרות והכרייה דרך שלבי העיבוד ועד לשיבוצו בתכשיט. כך, אט אט, נחשפים, לסיפור הקסום של סוד היהלום, ובהדרגה , נוצר קשר אינטימי בין המבקר-המארח-המוזיאון. בכל אחת מתחנות מסלול הסיור, עומדים לרשות המבקרים מאגרי מידע המאפשרים העמקה והרחבה לאחר המיצג.

המוזיאון הוותיק, המשמש חלון ראווה של ענף היהלומים ושל תעשיית היהלומים בישראל, תוך שימוש באמצעי תצוגה מודרניים ומתוחכמים ובעיקר עיצוב חווייתי מסעיר ומותיר רושם בל ימחה.
  במקביל להמולת המסחר הבינלאומי השוקק האופייני למתחם היהלומים בו משחקת מדינת ישראל מקום מרכזי, מתקיימת במוזיאון פעילות ענפה, שמטרתה להפגיש את המבקר עם עולמו המסתורי והקסום של היהלום.

המוזיאון מעוצב בטוטאליות מוחלטת, המקרינה אווירה של ברק, יוקרה וחדשנות באופן היוצר תחושה של בטחון, אינטימיות, סודיות ומסתורין, אווירה של חדרי כספות, המוגנים ומוסתרים במרתפים, בליבו של מתחם בורסת היהלומים הישראלית. שם, בחדרים "המאובטחים והסודיים" נמצאים ה"אוצרות". המבקרים זוכים לחדור לתוך המתחם המאובטח ובכך הם הופכים לשותפי סוד – הסוד הקסום של
הבורסה והתעשייה כולה – סוד היהלום. 
התערוכות המתחלפות במוזיאון מאירות בכל פעם זווית נוספת בעולמו המופלא של היהלום ומספקות כלי נפלא להצגת התרבות, המסתורין והיוקרה השזורים בעולם אבני החן והתכשיטים , כלי החיבור בין האדם ובין מושא אהבתו - היהלום.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב החל מה 9/1/14 ועד 28/2/14

 התערוכה מוצגת לקהל הרחב בימים א'- ה':
ימים א, ב, ד, ה              10:00 – 16:00
 ימי          ג'                    10:00 – 18:00

דמי כניסה למבוגר: 24 ₪
דמי כניסה ילד/ חייל/ נכה/ קשיש/ סטודנט – 12 ₪
דמי כניסה קבוצות מעל 10 אנשים  50% הנחה.

 אתר מוזיאון היהלומים : www.diamond-museum.co.il
טלפון לבירורים: 03-6127581,  5751547
נשמח אם תבחר להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו
×
bloggerWidget